Z wizytą w Banku...


Uczniowie klas III Zespołu  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy przyjechali z wizytą do Banku Spółdzielczego w Siedlcu. Wybór Banku nie był przypadkowy, ponieważ właśnie tu prowadzony jest rachunek SKO Szkoły.

Wizyta była swojego rodzaju nagrodą dla uczniów za ich udział w konkursach SKO, którym patronuje Bank  Spółdzielczy w Siedlcu. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w Banku , więc zainteresowanie było duże.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić salę operacyjną oraz różne inne pomieszczenia, które na co dzień są niedostępne dla klientów Banku. Mogli zapytać o wszystko, co ich interesowało a dotyczyło bankowości, nie tylko dla najmłodszych.

Pracownicy Banku  pokazali dzieciom „telewizję bankową”, gdzie na monitorach są umieszczane reklamy produktów promocyjnych – lokat, kredytów, kart płatniczych. Zobaczyli jak działają liczarki do banknotów oraz jak funkcjonują recyklery.

Pani Prezes Banku Eleonora Rybarczyk opowiedziała jak zmieniał się Bank na przestrzeni lat, obecnych działaniach i zamierzeniach. Przybliżyła dzieciom zakres usług oferowanych przez Bank. Zachęciła również uczniów do systematycznego oszczędzania i zbierania pieniędzy na wspólne wycieczki i wyjazdy. Niewątpliwą atrakcją była prezentacja urządzeń, które dawniej służyły bankowcom do pracy …liczydła, maszyny do liczenia, maszyny do pisania.

Został też rozstrzygnięty konkurs „Pojęcia bankowe”. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Prezes Banku dyplomy i nagrody ufundowane przez Bank.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki z logo Banku a wizytę uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu z …. mamy nadzieję przyszłymi klientami Banku...

DSC 0494

 

DSC 0549

DSC 0590

DSC 0608

Polityka cookies

© 2014-2017 Bank Spółdzielczy w Siedlcu